Duše K 2.2.2020 - tentokrát o myšlení, duchovních tradicích a 3 genomech člověka s Milanem Calábkem

Divadlo Kampa

277K zhlédnutí166

  Na našem myšlení se snad nejvíce podílí vnitřní hlas. Uvědomujeme si ale, jak myslíme? Jak mysleli někteří antičtí filosofové, buddhisté mahajány či středověcí scholastici a proč vlastně byl upálen Jan Hus? Jak je to se Shakespearovou metafyzikou: byl Hamlet cynik? Může nám na klíčové otázky o podstatě světa a naši existence odpovědět věda anebo spíše některá z velkých duchovních tradic?
  Nejvíc umíráme na nemoci kardiovaskulárního systému. Lze se jich vyvarovat i ve starším věku, když budeme přihlížet k roli našeho třetího genomu, který nám umožňuje překračovat hranice anorganického a organického světa a dělá z nás superorganizmus?

  čas přidán Před 7 měsíci

  Komentáře

  1. e k

   Prekrásny človek. A ta pokora, pána Calabka pri zaverecnom potlesku.......... Dakujem vam obom

  2. Miroslav Duška

   Pana Calábka mám rád

  3. Alena Sprateková

   Ja ich milujem🤩

  4. Jakub Semerád

   Perfect, helm me :)

  5. Viem Všetko

   Skvelý Milan Calabek,studnica múdrosti !!! Nadčasový človek!!!

  6. Daniel Bukovský

   Milan Calábek je nejvíc kapacita. Jeden z nejlepších hostů. Rád uvítám dalších rozjímání s Milanem.

  7. V. Král

   I na Duškovi, který bývá pohotový a předvídavý je vidět, že s tímto pánem není schopen vést dialog. Dvě hodiny koukám a stejně nic nevím. Nechápu ten přehled. Ještě v tomhle věku. To jsem ještě neviděl

  8. Ivan Václavů

   Když Dušek promluví tónem, jakoby říkal vtip, tak se publikum hned válí smíchy, i když se třeba žádný vtip nekonal. Jeho fanoušci na to prostě už mají "pavlovovský reflex". Čtěte rychle než to smažou. Kritické komenty se tu netrpí... (-:

   1. Ivan Václavů

    No, tohle možná ještě projde, ale vyjádření: Jeden vypráví nesrozumitelné bláboly a druhý to komentuje rádoby vtipnými, leč bezduchými glosami, zatímco publikum se tomu (ne)chápavě směje". ... už bylo trochu moc.

  9. Lenka Nonemová

   Úžasný zážitek a především pocit v duši, děkuji za zprostředkování tohoto setkání s p. Calabkem. Marie V.

  10. Daniel Bukovský

   neskutečně cením každý rozhovor. Je to přesně to, co jsem hledal celý život. Převeliké díky!

  11. Jirina BLAZKOVA

   Vyjádří se divadlo Kampa ke stažení tohoto videa v březnu 2020 z youtube, uložto? Prý to byla cenzura iniciovaná ministerstvem vnitra s vyjádřením min. zdravotnictví. Na uložto se video znovu objevilo. (viz článek plzen.rozhlas.cz/statni-cenzura-pod-rouskou-koronaviru-video-zmizelo-a-s-autory-se-nikdo-nebavi-8173631?fbclid=IwAR0tNb8Ir0DBFNo4xP4QAek8meb-JdaMxb5fEUA2M3hsjIVLgftOm8usgVA).

   1. Jirina BLAZKOVA

    tak to mam dokoukano a toto video neni cenzurovano, to bylo cenzurovano video z 15.3. A stale je?

  12. Paulus

   Dobry den mohli by jste udělat rozhovor o ibogainu ? Myslím si ze dost lidem by to pomohlo k dobrému ve vsech směrech :)

  13. Vito Markl

   Napíšu něco, co mnohé jeho příznivce popudí. Lidé, jak je všem známo, je lehce manipulovatelné stádo, a tady je to bohužel jenom o jiném druhu stáda. Někteří Jaroslavovi hosté, jsou a budou logicky zářní, bezcharakterní pokrytci, uvedu přiklad, MUDr. Jan Šula podvodný obchodník s nadějí, je pravda, že léčitel pan Calábek, bývalý dramaturg a textař, nyní vševěd) zahrávající si také s lidsko naivitou, není až tak nebezpečný. Bohužel, Jaroslav nedokáže přiznat, tady jsem se sekl. Přednáší zasvěceně o egu a od svého by se měl co nejdříve oprostit, Je zábavný, v tomto je fenomenální, viz ikonické snímky ve kterých hraje , a nemusí se jednat jenom o komediální role.Ono nestačí si sundat jenom ponožky. Jaroslav je protimluva a naiv ) Pokud mu někdo pozorně naslouchá a bedlivě sleduje tak ty konsekvence někam pádí ....ale jinak sranda s ním je..

  14. Jaroslav Kopal

   👍

  15. martibornikova

   Ja vedela ze je pan Calábek taky štír 😂😂

  16. Hanu Man

   Je smutné, čemu všemu lze naslouchat. Zvuky rozkladu, nevolnosti, defekace a dávení by stejně jako Duškovy promluvy měly zůstat skryty...

  17. Michal Patrik

   You tube konečně začíná tahle videa mazat. Člověk, který propaguje zloděje, lháře a podvodníky typu pana "doktora" Šuly, by neměl mít možnost vystupovat na veřejnosti.

   1. Hanu Man

    Smiřte se skutečností, že hlupáků je na světě vždy většina. Pořady pro ně jsou lukrativní. Nikdy se jich nezbavíme...

  18. Iveta Wells

   👏🏻👏🏻👏🏻 nadhera

  19. Dope Mane

   užasnej člověk je mi 22 a je neuvěřitelný že mě to zajímá .D učitel pro život :)

  20. Marcel A.

   Opět jsem, nalezl v sobě klíč, ke svému já.. 😊😊😊.. Díky panu Calábkovi za ten přesně objasněný niagarský vodopád ucelených informací. Má v tom krásně jasno, čistá mysl.. Ten úžasný nadhled. Wow

  21. Boris Orava - Fitnesstrainer.cz

   Včerejší aktuální díl, který byl živě, bohužel na youtube není (nevím proč). Ale tento člověk (druhý má k němu blízko) je génius. Neuvěřitelný přehled napříč vědami (molekulární biologie, biochemie), filosofií (i sociologie, historie) až po náboženství (skončil u Budhismu). Původně dramaturg (snad se nepletu), který se životem prokousal až k tomu, co je teď (a stále se vyvíjí). Zakladatel světově unikátní univerzity Nové doby, fytoterapeut, který stál u zrodu zcela nového a revolučního oboru a přístupu, epigenetiky, je pro mnohé šarlatán s kandidátkou na bludný balvan. Pro mě je to idol, TOP mentor a nesmírně moudrý člověk se schopností chápat, skvěle vysvětlit a provázat široké souvislosti a problémy týkající se především zdraví, vlastně úplně všeho. Od prvního poslechu Milana Calábka jsem mu okamžitě naskočil na vlnu, spoustu věcí (vlastně všechno) mi potvrdil, rozšířil a obohatil. Nebudu se tajit, že tento člověk má na mě nejzásadnější vliv a v posledních několika letech (dřív to byl Poliquin) a hodně od něj čerpám. Poslouchat proud jeho moudrosti je jako jízda na úžasné, harmonické vlně! Čest, respekt a obrovská, pokorná úcta!

  22. turboklobasa

   1:03:01 jak se jmenuje ten film?

  23. Michael Edgar Horský

   ❤️ 02.02.2020 ❤️

  24. Kateřina Kubátová

   Prosím více setkání s Milanem Calabkem, taková pokora a vědomí je pohlazením duše. Děkuji 😇

  25. Samo Jando

   Vy ste si dačo čichli..

  26. Jaroslav Krajíček

   bude ještě další povídání s tímto velmi zajímavým člověkem?

  27. Andrej Maradík

   Pytagoras Pre Pytagora je veda hľadanie pravdy v objektívnom svete, duchovno je hľadanie pravdy v subjektívnom svete a filozofia je hľadanie pravdy. Preto sú veda a duchovno ako dve ruky ako dve krídla. Nie sú to protiklady, ale navzájom sa dopĺňajú. A svet by bol oveľa lepší keby si to opäť uvedomil. Svätyňa a laboratórium nemusia byť nepriatelia. Mali by existovať ako priatelia. Potom by bol človek oveľa bohatší. Ak si zvolí vedu, bude bohatý tam vonku, ale vo vnútri bude stále chudobnejší. Ak si zvolí duchovno bude bohatý vo vnútri, ale tam vonku bude stále chudobnejší. Ani jedno nie je pekná predstava. Západ si zvolil vedu. Má materiálne bohatstvo sveta, ale človek je stratený, cíti sa bezvýznamne. Keď pozrie do vnútra, nenájde tam nič než prázdnotu. Vnútorný svet je na západe veľmi chudobný. Na východe je to naopak. Ľudia si zvolili duchovno na úkor vedy. Ich vnútorný svet je kľudnejší, tichší a bohatší, ale tam vonku umierajú hladom. Nemajú jedlo ani lieky ani základné veci potrebné k životu. Žijú takmer ako zvieratá a niekedy aj horšie. Je to následok toho, že ľudia nenaslúchajú Pytagorovi. Dejiny ľudstva by boli iné, keby mu ľudia načúvali a pochopili ho. Východ nemusí byť len východom a západ nemusí byť len západom. Nikto nemusí byť len materialista alebo len duchovný človek. Pokiaľ telo a duša existujú dohromady - a ony vo všetkých ľuďoch existujú dohromady - prečo neexistujú dohromady materializmus a duchovno? Malo by to tak byť. Človek musí byť jak materialista, tak duchovná bytosť. Zvoliť si len jedno má fatálne následky. Nemusíme sa rozhodovať, môžeme mať oba svety. Mali by sme mať oba svety. Je to naše prirodzené právo. z knihy Stretnutia s pozoruhodnými ľuďmi - Osho

  28. Andrej Maradík

   zjednotenie kvantovej mechaniky a Einsteinovej teórie relativity cssel.info/video/video/naeYdIauqm6mnp4.html Nassim Haramein 2010 CZ titulky 1/6 Nové axiomy fyziky, fraktální teorie vesmíru

  29. Ras tislav

   Neskutocny ludia...

  30. Vladimír Tomín

   Zazněla zde opět SAMÁ PRAVDA .Moje maminka když jí bylo 30 let a mě 10 onemocněla tou nejčastější rakovinou u žen v roce 1964 a do nemocnice přišla již velmi pozdě.Museli jí provést těžkou operaci s plnou amputací a spoustu ozařování a po propuštění z nemocnice jí dávali 2 měsíce života a k tomu jako následek ozařování dostala ještě silnou cukrovku. Moje babička s prababičkou se s tím nechtěly smířit a začaly jí léčit starým receptem což bylo každý den 4 deci červeného vína s namíchaným čerstvě vymačkaným aloe vera.Po půlroce této kůry néjen že nezemřela ale začala se starat o rodinu natolik se zotavila, ale otec jí už nikdy nenechal jít do zaměstnání.Ostatní pacientky s kterými byla na pokoji se stejnou diagnosou šly pracovat a do pěti let všechny zemřely.Matka se dožila 73 let a byla by tu s její vitalitou dodnes,kdyby jí novodobí diletantní politici, kteří udělali zdravotnictví pro peníze né pro zdraví občanů nezrušili výrobu přírodního insulínu u nás , který brala 35 let a nahradily ho syntetickým po němž mi za 3 týdny zemřela.Dnes je mi 65 let a dospěl jsem k názoru že opuštění nemocného lidského těla je vyvrcholením života a zároveň vykoupením z jakého si zla keré tu stále přetrvává, dostal jsem totiž zprostředkovaně zprávu od svých rodičů s té vyžší dimense abych je pustil do vysokého nebe ,protože jsem chtěl podat žalobu na stát pro jejich předčastnou smrt, a o ni nemohli dál a výš.Po tomto videu s MILANEM CALÁBKE UŽ PRO MĚ NEPLATÍ TO ŽE ČÍM VÍC VÍM TÍM VÍC VÍM ŽE NIC NEVÍM a neboj se to říct víc už se toho vědět snad nedá jedině Bůh a nebo UFOUNI.

  31. S.

   Neuvěřitelné......

  32. ThePainkiller347

   Jak vidím ty komentáře, tak to tu je jakási invaze pozitivních prsatic s divnými jmény.

   1. ThePainkiller347

    @Antonín Halm Netuším, roboti možná ne, ale kdoví. :D

   2. Antonín Halm

    To je nejaky roboticky komentator nebo co, ty ucty ? 🤔

  33. Hyndus Sid Art Studio Cz.

   Přesně tak

  34. Henrieta Mikulasova

  35. RemmosSakul

   Nejlepší Duše K ever:)

  36. Karol Bartok

   Dobrý rozhovor, až na tú tému s vínom, ktorá je už vedecký vyvrátená.

   1. Tadeas Vela

    Účinnost reservatolu nikdo nevyvratil, ba naopak :)

  37. Libor Nekvinda

   Pěkná klenba nohou na pravé straně... :-)

  38. Filip Mucha

   Úžasné, děkuji. cssel.info/video/video/rY2orY-Q1p6Yd6o.html

   1. ThePainkiller347

    Jo, to vytoupení Calábka jsem si taky našel. Dobrý šaman.

  39. Lenka Záhradníková

   kde sa da kupit MELDONIUM?

  40. Adam Tolar

   15:30 probudit se z matrixu